koronavirusGüneyde 14, kuzeyde 10 yeni vaka

Kıbrıs'ın her iki yakasında da koronavirüs vakaları durdurulamıyor. Bugün Kıbrıs Cumhuriyeti'nde 14 yeni vaka tespit edildiği duyurulurken, kuzeyde ise 10 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın her iki yakasında da koronavirüs vakaları durdurulamıyor. Bugün Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 14 yeni vaka tespit edildiği duyurulurken, kuzeyde ise 10 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün 3 bin 813 testi yapıldığını ve 14 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu. Açıklamada, “vakaların çoğunun yerel olduğu” ifade edildi. 

Öte yandan, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, kuzeyde son 24 saatte  yapılan test sayısının 2 bin 12 olduğunu, 10 pozitif vakaya rastlandığını ve 1 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif vakalardan 3 kişinin hava yolu, 5  vakanın  deniz yolu ile ülkemize geldiğini , diğer 2 vakanın daha önce tespit edilen vakaların temaslıları olduklarını ve gözetim altında olduklarını, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takibinin yapıldığını söyledi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık