koronavirusGüneyde 10, kuzeyde 8 yeni vaka

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde bugün 10 yeni vaka tespit edilirken, Kıbrıs'ın kuzeyinde ise 8 yeni vaka tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bugün 10 yeni vaka tespit edilirken, Kıbrıs’ın kuzeyinde ise 8 yeni vaka tespit edildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bugün 2 bin 619 test yapıldığı ve 10 yeni koronavirüs pozitif vakaya rastlandığı açıklandı. Açıklamada, vakaların 6’sının turist olduğu belirtilirken, 1 vakanın, daha önceki vakalardan birinin temaslısı olduğu, 2 vakanın özel laboratuvarda test yaptıkları ve sonuçlarının pozitif çıktığı, 1 vakanın ise devlet hastanesinde ameliyat olmadan önce test yaptırdığı ve sonucun pozitif çıktığı kaydedildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde ise Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 2 bin 280 olduğunu, 8  pozitif vakaya  rastlandığını açıkladı.

Pilli, pozitif vakalardan 4 kişinin hava yolu, 3 kişinin deniz yolu ile ülkemize geldiğini, 1 kişinin ise daha önce pozitif çıkan bir vakanın  temaslısı olduğunu, bu süre zarfında gözlem altında tutulduğunu,  Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından vakaların temaslı takibinin yapıldığını söyledi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık