AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusGümrük çalışanlarından milletvekili ve iş insanlarına: Acil olmayan malınız için beyan vermeyin!

Gümrük Çalışanları Sendikası, milletvekilleri ve iş insanlarına çağrıda bulunarak, acil olmayan malları için beyan vermemeleri talebinde bulundu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Ülkemizin  başına bela olan virüsten dolayı hepimizin risk altında olduğu bir dönemde biz gümrük çalışanları olarak “taşın altına elimizi değil sağlığımızı koyduk” ülke insanımız gıda, ilaç  ve temizlik malzemesi ihtiyaç duymasın diye çalışanımızı minimize ederek Bakanlar Kurulu’nun kararları doğrultusunda kalabalık olmayacak bir ortamda bu temel görevi yapmayı kabul ettik.

Fakat bugün karşılaştığımız manzara hiçte iş insanımızın bu hastalığı taktığı yok hırsına yine yenik düşmüşler.

Aralarında milletvekili olan birçok iş insanımız bizden konfeksiyon, ayakkabı, çimento, demir, araba ve muafiyet isteyen iş insanımıza sesleniyorum. Hep beraber duyarlı olalım ve bu günleri atlatalım. İş insanımız bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Kabul ama ne olur bu ülkeye bu kadar acımasız davranmayın, eşyalarınız için beyan vermeyin acil olmayan malınızı almak istemeyin.

GÜÇ-SEN gümrük çalışanları sendikası olarak çalışanlarımızı bugünden itibaren Bakanlar Kurulunun ilan ettiği tarihe kadar sadece temel gıda maddesi, tıbbi ilaç, temizlik malzemesi ve bunları destekleyici ürünlerin dışında hizmet vermeyeceğiz. Sizi sağlığımızı, toplumun sağlığını, bizim sağlığımızı düşünmeye ve konan kurallara uymaya davet ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..