AktüelGazedda'nın GündemiGümrük çalışanının darp edilmesi kınandı

Sendikal Platform, Mağusa'da gümrük çalışanının darp edilmesini kınayarak, hükümeti göreve davet etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sendikal Platform, Mağusa’da gümrük çalışanının  darp edilmesini kınayarak,  hükümeti göreve davet etti.

Sendikal Platform’dan yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını döneminde salgına karşı hükümetin tedbir amaçlı kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasıyla neredeyse tüm özel ve kamu sektörlerindeki çalışma yaşamını durdurmasına rağmen gümrük çalışanlarının hiç ara vermeden çalıştığına dikkat çekilerek; “Hükümetin sağlıkla ilgili tüm tedbirlerin alındığı açıklamasına rağmen gümrüklerde gerekli tedbir ve önlemler alınmamış, gümrük çalışanları kendilerini ve ailelerini riske atarak görev yapmayı sürdürmüştür” denildi.

Açıklamada, bu süre zarfında risk koşulları altında ülkede ilaç, dezenfekte malzemesi, insani gıda ve hayvan gıdalarının gelebilmesi için canla başla çalışan, devlet bütçesine katkı yapan gümrük çalışanlarının,  takdir edilmesi gerekirken görevi başında darp edilmesinin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “Mağusa Limanı’nda görev yapan memurlarımızdan birinin görevini yapmasını engelleyerek saldıran ve şiddet uygulayıp darp edenlere gerekli cezaların verilmesinin takipçisi olacağımızı belirtiriz. Bu yaşanan voyvodalıkla bir kez daha ortaya çıkan devletin çalışanların her türlü güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirleri alma yükümlülüğünü bizleri yönettiğini iddia edenlere hatırlatır kendilerini göreve davet ederiz” ifadelerine yer verildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık