AktüelGazedda'nın GündemiGüçlü, temiz, özgür, faşist!

Daha önce Toplumcu Demokrasi Partisi'nin "Güçlü, Temiz, Özgür" sloganıyla girdiği seçimden Lefkoşa milletvekili adayı da olan Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, bugün yazdığı köşe yazısı ve sosyal medya paylaşımları ile mültecilere yönelik nefret kustu!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Daha önce Toplumcu Demokrasi Partisi’nin “Güçlü, Temiz, Özgür” sloganıyla girdiği seçimden Lefkoşa milletvekili adayı da olan Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, bugün yazdığı köşe yazısı ve sosyal medya paylaşımları ile mültecilere yönelik nefret kustu!

Daha önce Toplumcu Demokrasi Partisi’nden Lefkoşa milletvekili adayı da olan Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, Ajans Press adlı internet gazetesinde bugün “Polisin Eline Sağlık” başlığıyla bir köşe yazısı yayımladı. Tuncel, yayımladığı köşe yazısında ” Elin ne idüğü belirsiz herifleri, ki ne kendilerine ne de ülkelerine hayırları oldu ve mutlaka ki aralarında sapık islami terör örgütlerinin de köşeye sıkışınca kaçan üyeleri de vardır,  başıboş bir şekilde gelecek, benim ülkeme çıkacak, benim toplumuma karışacak, ilk bulduğu fırsatta doğrudan hırsızlık, cinayet, ırza tecavüz gibi suçlara teşebbüs edecek, benim kültürüme, benim yaşam tarzıma her şekilde saldıracak, ve ben bu gibilere “vah zavallılar, savaştan kaçtılar da geldiler, korumaya alalım, biz de savaş gördük, savaşı biliriz” diyeceğim, öyle mi!” diyerek, savaştan ve ölümden kaçan mültecilere karşı nefret kustu!

Yazdığı yazıyla nefretini dindiremeyen Tuncel daha sonra kişisel Sosyal Medya hesabından gelen bir yoruma da yanıt yazarak, “benim memleketimde, benim evimde, benim insanıma, aileme öyle tehdit oluşturacak adamın değil sadece kafasını uçurmak, moleküllerine bile ayırırım” şeklinde faşist söylemlerde de bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık