AktüelPolitikaGrev kırıcılara ortak olmadı, benzinciyi kapattı

Darkot Petrol, akaryakıtının bitmesine rağmen dürüstlük ve meselek etiği ilkeleri gereği K-PET dışında başka bir petrol şirketinden akaryatık almayacaklarını açıklayarak benzinci dükkanlarını geçici olarak kapattılar.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Türk Petrollerinde DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş’in süresiz grevi sürerken, diğer yandan da bazı noktalarda benzin sıkıntısı baş göstermeye başladı.

Benzin sıkıntısını önlemek ve grevi kırmak için Altınbaş’a bağlı ALPET ile K-PET işbirliği yapmaya başladı. Pek çok K-PET noktasında ALPET’e ait benzinler satılmaya başlanarak ALPET, grev kırıcılığına ortak oldu.

Buna rağmen grev kırıcılığına ortak olmayan benzin istasyonları da var. Mağusa’da faaliyet gösteren Darkot Petrol ise, akaryakıtının bitmesine rağmen dürüstlük ve meselek etiği ilkeleri gereği K-PET dışında başka bir petrol şirketinden akaryatık almayacaklarını açıklayarak benzinci dükkanlarını geçici olarak kapattılar. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©