AktüelEkolojiYaşamGreta Thunberg Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi

İsveçli 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. Uluslararası haber ajansları, 3 İsveçli parlamenterin geçen Ağustos ayında iklim değişikliğiyle mücadele için okul grevlerini başlatan genç aktivisti bu yılki Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterdiklerini duyurdu. Sosyalist Sol Parti üyesi Freddy Andre Oevstegaard ve iki diğer milletvekili, Greta Thunberg’in başlattığı kitle hareketinin barışa büyük katkıda bulunduğunu söyledi. Greta Thunberg’in başlattığı okul grevi eylemleri bütün dünyaya yayılmış ve yarın, 15 Mart Cuma küresel iklim...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

İsveçli 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

Uluslararası haber ajansları, 3 İsveçli parlamenterin geçen Ağustos ayında iklim değişikliğiyle mücadele için okul grevlerini başlatan genç aktivisti bu yılki Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterdiklerini duyurdu.

Sosyalist Sol Parti üyesi Freddy Andre Oevstegaard ve iki diğer milletvekili, Greta Thunberg’in başlattığı kitle hareketinin barışa büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

Greta Thunberg’in başlattığı okul grevi eylemleri bütün dünyaya yayılmış ve yarın, 15 Mart Cuma küresel iklim eylem günü ilan edilmişti. Son rakamlara göre yarın 105 ülkede 1659 kent ve kasabada çocuklar okula gitmeyip iklim için sokaklarda olacak.

(Yeşil Gazete)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..