AktüelEkolojiYaşamGreta Thunberg Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2019
Djumba Hotel & Cafe

İsveçli 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

Uluslararası haber ajansları, 3 İsveçli parlamenterin geçen Ağustos ayında iklim değişikliğiyle mücadele için okul grevlerini başlatan genç aktivisti bu yılki Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterdiklerini duyurdu.

Sosyalist Sol Parti üyesi Freddy Andre Oevstegaard ve iki diğer milletvekili, Greta Thunberg’in başlattığı kitle hareketinin barışa büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

Greta Thunberg’in başlattığı okul grevi eylemleri bütün dünyaya yayılmış ve yarın, 15 Mart Cuma küresel iklim eylem günü ilan edilmişti. Son rakamlara göre yarın 105 ülkede 1659 kent ve kasabada çocuklar okula gitmeyip iklim için sokaklarda olacak.

(Yeşil Gazete)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©