AktüelGazedda'nın GündemiGöz gözü görmüyor!

Kıbrıs’ın kuzey yarısında insan hayatına verilen değer sadece yollara bile bakılsa anlaşılabiliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzey yarısında insan hayatına verilen değer sadece yollara bile bakılsa anlaşılabiliyor. 

Bu fotoğraf, Kıbrıs’ın kuzey yarısının en işlek yollarından biri olan ve dahası en tehlikeli virajlarından birine ev sahipliği yapan Lefkoşa-Girne anayolunda bu akşam çekildi. Girne’den Lefkoşa’ya doğru gidilen yolda çekilen fotoğraf, Ciklos virajına varmadan hemen önceki yokuşu gösteriyor.

Dağın tepesinde, bayrakların ışıklandırıldığı gözlemlenirken, kısa farlarla yolda hareket etmenin imkansız olduğu da anlaşılabilir. Karanlık olan tek yol bu da değil. Girne-Lefkoşa anayolunun pek çok noktası karanlıkta iken, farklı bölgelerdeki sokak lambalarının çalışmadığı da biliniyor.

Karanlık yollarda ölüme terk edilen yurttaşlar ise, herhangi bir şekilde kazaya karışır ve canından olursa; ‘devlet’ herhangi bir şekilde sorumluluk almamaya devam edecek. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık