AktüelKıbrıs SorunuMüzakerelerGörüşmeden somut adımlar çıktı

Akıncı ve Anastasiadis görüşmesinden telefon, elektrik ve bir dizi karşılıklı güven arttırıcı önem adımı çıktı. İşte BM açıklaması: “Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis cep telefonlarının tüm adada karşılıklı işleyebilirliğini sağlayacak bir model üzerinde anlaştı. Cep telefonlarının karşılıklı çalışabilirliği iki taraftaki operatörlerin Avrupa’daki bir merkez ile ayrı anlaşmalar yapmaları ile sağlanacak. Akıncı ve Anastasiadis iki taraftaki elektrik şebekelerinin şu anki geçici bağlantısını kalıcı ve kesintisiz hale getirmeye karar verdi. Bir iyi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 26, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Akıncı ve Anastasiadis görüşmesinden telefon, elektrik ve bir dizi karşılıklı güven arttırıcı önem adımı çıktı. İşte BM açıklaması:

“Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis cep telefonlarının tüm adada karşılıklı işleyebilirliğini sağlayacak bir model üzerinde anlaştı.
Cep telefonlarının karşılıklı çalışabilirliği iki taraftaki operatörlerin Avrupa’daki bir merkez ile ayrı anlaşmalar yapmaları ile sağlanacak.
Akıncı ve Anastasiadis iki taraftaki elektrik şebekelerinin şu anki geçici bağlantısını kalıcı ve kesintisiz hale getirmeye karar verdi.
Bir iyi niyet göstergesi olarak Akıncı, Kıbrıs Türk tarafının, 1974’ten beridir kuzeyde bulunan Kıbrıslı Rum sanatçılara ait tabloları iade edeceğini açıkladı.
Anastasiadis de Kıbrıslı Türk sanatçıların 1963 öncesine ait olan ve RIK arşivlerinde bulunan ses ve video kayıtlarının Kıbrıs Türk tarafına iade edileceğini açıkladı.
Akıncı ve Anastasiadis dokuz mayınlı bölgenin temizlenmesine karar verdi.
Anastasiades desentralizasyon ile ilgili fikirlerini sundu ve iki lider bu konudaki temel ilkeleri tartıştı.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık