TeknolojiYaşamGoogle verilerinizi artık otomatik silecek

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 2, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Hiç olmamasından daha iyi cümlesi ile mi girsek diye çok düşündük ama bu haber biraz daha farklı bir başlangıç cümlesini hak ediyor.

Google, artık konum izleme servisi ile kaydettiği ve uygulama ile topladığı verileri belli bir süre sonra otomatik olarak silebilecek. Özelliği hayata geçirmek için ise Google uygulamasında ayarlara girmeniz ve Konum Bilgisi ve Web ve Aktivite seçeneğinden otomatik silmeyi aktive etmeniz gerekiyor.

Google’ın elinde tuttuğu bilgi büyüklüğüne hatırlattıktan sonra, bu özelliği bugün getirmesini ise ana akım teknoloji sitelerinden biraz daha farklı bir cümle ile tanımlamak istiyoruz. Başlangıçtaki cümle “ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek” olsa daha iyi olacak galiba…

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©