AktüelEkolojiGönyeli’deki köpek barınağı için imza kampanyası

Bir grup Gönyelili, Gönyeli Barınağı'ndaki kötü şartlara ve sağlıksız koşullara dikkat çekmek, köpek barınağının iyileştirilmesi için imza kampanyası başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Bir grup Gönyelili, Gönyeli Barınağı’ndaki kötü şartlara ve sağlıksız koşullara dikkat çekmek, köpek barınağının iyileştirilmesi için imza kampanyası başlattı.

Bu amaçla internet üzerinden imza kampanyası başlatan Gönyelili’ler ayrıca Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye de çağrıda bulunarak, hayvan barınağının iyileştirilmesini istediler.

Açıklamada, “Belediyesi ilkeleri arasında yer alan “Adalet” ve “Kalite Hedefleri”ne son derece aykırı bulmaktayız. Son derece kötü şartlarda, pis, sağlıksız, vicdandan uzak koşullarda köpeklerin yaşam mücadelesine daha fazla seyirci kalmak istemiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

İşte yapılan açıklama:

Sn. Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin dikkatine,

Gönyeli sakinleri/işletme sahipleri olarak hızla gelişmekte olan Gönyeli için “Gönyeli Barınağı” olarak anılan yerin bir utanç kaynağı olduğunu düşünmekte ve Gönyeli Belediyesi ilkeleri arasında yer alan “Adalet” ve “Kalite Hedefleri”ne son derece aykırı bulmaktayız. Son derece kötü şartlarda, pis, sağlıksız, vicdandan uzak koşullarda köpeklerin yaşam mücadelesine daha fazla seyirci kalmak istemiyoruz.  

Hayvan hakları, çevre duyarlılık ve farkındalığının arttığı günümüzde Gönyeli’de bu konuda hiçbir gelişme olmaması bizleri son derece rahatsız etmekte ve üzmektedir. Çevre belediyelerde sokak hayvanlarıyla ilgili yeni düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılırken Gönyeli Belediyesi olarak anılan yer ise hayvan barınağı olmaktan çok uzakta, tam bir ölüm kampıdır. 

Bizler, ekte imzaları bulunan Gönyeli sakinleri/işletme sahipleri olarak, Gönyeli Barınağı olarak anılan barındırma yerindeki durumun kış gelmeden, ivedilikle iyileştirilip düzenlenerek;

  • Temizlik koşullarının sağlandığı,
  • Yeterli bölüm, kulübenin olduğu,
  • Çevre ilaçlamasının ve bakımının yapıldığı,
  • Yemek, ilaç vb ihtiyaçların düzenli olarak sağlandığı hayvanların güvenle barınabileceği Gönyeli’ye ve halkına yakışır bir barınak ve sokaklara su ve mama istasyonlarının eklenmesini talep etmekte ve yıllık belediye bütçesinden makul bir bölümün barınak ve sokak hayvanları için ayrılmasını talep etmekteyiz. 
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©