AktüelGazedda'nın GündemiGökkuşağı Zinciri oluşturulacak

Onur Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi günü (Bugün) Lefkoşa'da yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşte Meclis önüne kadar uzanacak "gökkuşağı zinciri" oluşturulacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Onur Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi günü (Bugün) Lefkoşa’da yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşte Meclis önüne kadar uzanacak “gökkuşağı zinciri” oluşturulacak.

Organizasyon komitesinden yapılan açıklama şöyle:

“17 Mayıs Pazartesi saat 19:00’de Meclis önünde 17 Mayıs Organizasyon Komitesi olarak basın açıklaması yapacağız. Tüm basın kuruluşları açıklamamıza davetlidir.

Eşcinsellik 17 Mayıs 1990 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından  ruh hastalıkları listesinden çıkarılmış ve Kıbrıs’ın kuzeyinde de 2014 yılından beridir her yıl Onur Yürüşleri ile anılmaktadır. Bu yılki etkinlikler 17 Mayıs günü Pronto Çemberi’nden saat 18:00’da başlayıp Meclis önüne kadar ulaşan Gökkuşağı Zinciri ile başlayacak ve saat 19:00’da da meclis önünde basın açıklaması yapılacaktır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık