AktüelEkolojiSanatGöçmen kutup ayılarının hikayesini anlatan animasyon 90’a yakın ödül aldı

Migrants isimli kısa animasyon film iklim krizi nedeniyle kutuplardaki evlerini terk etmek zorunda kalan iki kutup ayısının yaşadığı zorlukları anlatıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Migrants (Göçmenler) isimli kısa animasyon film, insan kaynaklı iklim değişikliği nedeniyle kutuplardaki evlerini terk etmek zorunda kalan anne ve yavru iki kutup ayısının hikayesini anlatıyor.

Daha önce hiç alışık olmadıkları bir coğrafyada yaşam savaşı vermek zorunda kalan kutup ayıları iklim krizinin yarattığı tehlikelerin dışında iklim göçü sorununa da atıfta bulunuyor.

Animasyon, Fransa’daki Pôle 3D okulu öğrencileri Zoé Devise, Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak ve Lucas Lermytte tarafından hazırlandı.

Birçok ülkede yüzlerce film ve tasarım festivalinde aday gösterilen 2020 yapımı kısa film, 87 adet ödül kazandı. Filmin yaklaşan 94’üncü Akademi Ödülleri’nde Oscar için de yarışması bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık