AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaGKK kendini savundu: Biz söylemiştik (!)

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Yuvacık’ta 13 yaşındaki Makhir’in atış alanında unutulan bir bombanın patlaması sonucu hayatını  kaybettiği olayla ilgili açıklama yaparak kendisini savundu. Biz söylemiştik… GKK yaptığı açıklamada sorumluluğu üstlenmekten kaçınırken,  sürekli olarak atış duyurusu yaptıklarını ve kamuoyunu bilgilendirdiklerini ifade ederek, kendilerini savundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Atış eğitimleri icra edilmeden önce, can ve mal kayıplarının meydana gelmemesi için, atış eğitimleri ile atış sonrası arama/imha faaliyetlerini kapsayan tarihler ilgili komutanlıklarca, ilgili kaymakamlıklar ve basın yoluyla...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Yuvacık’ta 13 yaşındaki Makhir’in atış alanında unutulan bir bombanın patlaması sonucu hayatını  kaybettiği olayla ilgili açıklama yaparak kendisini savundu.

Biz söylemiştik…

GKK yaptığı açıklamada sorumluluğu üstlenmekten kaçınırken,  sürekli olarak atış duyurusu yaptıklarını ve kamuoyunu bilgilendirdiklerini ifade ederek, kendilerini savundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Atış eğitimleri icra edilmeden önce, can ve mal kayıplarının meydana gelmemesi için, atış eğitimleri ile atış sonrası arama/imha faaliyetlerini kapsayan tarihler ilgili komutanlıklarca, ilgili kaymakamlıklar ve basın yoluyla kamuoyuna duyurulmaktadır.”

Tepkilere rağmen atışlar devam edecek

Toplumun geniş kesimlerinde tepki olmasına rağmen atış eğitimlerinin devam edeceğinin de vurgulandığı açıklamda “Hâlihazırda bölgede, civar yerleşim alanlarında ve KKTC genelindeki tüm atış alanlarında güvenlik önlemleri arttırılarak mühimmat arama/imha faaliyetlerine devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Siyasi partiler suskunluğunu koruyor

Öte yandan olayla ilgili olarak herhangi bir siyasi partiden veya siyasiden bugün kadar bir açıklama yapılmadı. Bütçe görüşmeleri sırasında uzun uzun konuşmaların yapılmasına rağmen 13 yaşındaki Makhir’in askeri atış alanında bomba patlaması sonucunda ölmesiyle ilgili herhangi bir konuşma veya ifade de bulunulmadı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık