AktüelGazedda'nın GündemiGKK askerlerin izne çıktığını iddia etti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Zeki Çeler‘in girişimleri sonucu aylar sonra izin kullanan mükellef askerlerle ilgili Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı‘ndan (GKK) yalanlama geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Zeki Çeler‘in girişimleri sonucu aylar sonra izin kullanan mükellef askerlerle ilgili Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı‘ndan (GKK) yalanlama geldi. Aylardır izin kullanamayan askerler ile ilgili açıklama yapan GKK, “gerçek dışı haberler yayınlanıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, mükellef askerlerin izinleri konusunda haber ve beyanların medyada yer aldığını kaydederek, bunların gerçek dışı olduğunu iddia etti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığınca bugüne kadar alınan ve alınmakta olan tedbirlerle pandemi ile etkin şekilde mücadeleye devam edildiğine vurgu yapılarak, mükellef askerlerin süreç boyunca izinleri hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, “Askerlerimize, haftalar boyunca sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığı yılbaşından bu yana geçen zamanda, 31 Aralık- 04 Ocak, 23-24 Ocak, 27-28 Şubat, 06-07 Mart, 13-14 Mart ve son olarak bu hafta sonu 20-21 Mart günlerinde izin verilmiş, Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları çerçevesinde yapılacak değerlendirme sonucuna göre askerlerimiz izne gönderilmeye devam edilecektir. Hangi amaç ve hedeflere hizmet ettiği belli olmayan asker izinleri konusunda gerçek dışı haber ve beyanların yüce Kıbrıs Türk Halkının nazarında değer bulamayacağına inanıyoruz.

Mücahitleri kendi gayeleri için kullanmaya çalışanlara da en güzel cevabı yine topraklarımızın sahibi ve koruyucusu saygıdeğer halkımızın vereceğinden hiç şüphemiz yoktur” denildi.

Konuyu Çeler gündeme taşımıştı

TDP’li vekil Çeler, konuyu meclis kürsüsünden gündeme taşımış, subay ve uzmanların izin yapmasına rağmen, mükellef askerlerin aylardır izin yapamadığını açıklamıştı.

Çeler bununla da kalmamış, bir hafta sonra yine meclis kürsüsünden, askerlerin bu konudaki kendisine yazmış oldukları vicdan sızlatan mesaj ve mektupları da okumuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık