koronavirus“Girne’deki yayılma TC’ye oranla iki kat fazla”

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erden Aşardağ, Havadis Web TV’de Damla Dabis Özel’in sunduğu “Damla Dabis ile Gün Başlarken” programına katılarak, koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erden Aşardağ, Havadis Web TV’de Damla Dabis Özel’in sunduğu “Damla Dabis ile Gün Başlarken” programına katılarak, koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Programda yaptığı açıklamasında Aşardağ, Girne bölgesindeki yayılmanın nüfusa oranla Türkiye’den iki kat fazla olduğunu belirtti.

Okulların açılmasıyla ilgili konuşan Aşardağ, zamanlamanın yanlış olduğunu ifade ederek, kararın hatalı olduğunu ve bir an önce bu karardan geri dönülmesi gerektiğini belirtti.

Vaka sayısına göre iyi bir noktada olunmadığının altını da çizen Aşardağ, nüfusa oranla bulaş hızına bakıldığında, Girne bölgesindeki iç bulaş rakamlarının, Türkiye’deki yayılmadan 2 kat fazla olduğunu açıkladı. Aşardağ, Girne bölgesinde tam kapanma yapılmadan vaka sayısında düşüşün gerçekleşmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık