PolitikaGirne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde Grev

Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev başlattı. Personel yetersizliğine dikkat çekmek amacıyla 20 Ekim’de bir günlük uyarı grevi yapan 2 sendika, taleplerinin yerine getirilmemesi nedeniyle bugün saat 08.00’de tam gün grev başlattı. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan Girne Sosyal Sigortalar Dairesi önünde basın açıklaması yaptı. ATAN Atan, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki sorunun uzun süredir devam ettiğine işaret ederek, sabırlarının son noktaya geldiğini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 9, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev başlattı.

Personel yetersizliğine dikkat çekmek amacıyla 20 Ekim’de bir günlük uyarı grevi yapan 2 sendika, taleplerinin yerine getirilmemesi nedeniyle bugün saat 08.00’de tam gün grev başlattı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan Girne Sosyal Sigortalar Dairesi önünde basın açıklaması yaptı.

ATAN

Atan, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki sorunun uzun süredir devam ettiğine işaret ederek, sabırlarının son noktaya geldiğini ve sorunun çözümlenmesi yönünde gerekli girişimi yaptıklarını söyledi.

Sorunun çözümü yönünde yetkililerin duyarsız kaldıklarını ileri süren Atan, yetkililer soruna duyarlılık gösterene kadar dik duruşlarını sürdüreceklerini kaydetti.

Atan, soruna çözüm bulunması halinde, grevin tekrar değerlendirileceğini söyledi.

KAPTAN

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki sorunlara karşı duyarsızlığın devam ettiğine işaret ederek, personel yetersizliğine dikkat çekmek amacıyla 20 Ekim’de yapılan bir günlük uyarı grevinden bu yana sorunların çözümü için hiç bir şey yapılmadığını söyledi.

Güçlerini çalışanlardan aldıklarını ve sorunların çözümü konusunda kararlı olduklarına dikkat çeken Kaptan, “Biz insanlara hak ettiği hizmeti verememekten rahatsızız” dedi.

Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde 3 yıl önce 41 çalışan olduğunu, şimdi ise 33 çalışanın kaldığını anlatan Kaptan, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ne 3 çalışan 1 odacı istihdamı halinde sorunların çözüleceğini söyledi.

Kaptan, sorunun çözülmemesi halinde grevin Cuma gününe kadar devam edeceğini belirterek, sorunun çözülmesi halinde ise grevi kaldıracaklarını sözlerine ekledi.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık