AktüelGazedda'nın GündemiGirne mora büründü

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü çerçevesinde, Hirondel Çemberi ve Girne-Lefkoşa yolu üst geçidine, "Kadın Emek, Özgürlük", "Yaşamın Yarısından Kavganın Yarısına", "Kadınım Örgütlüyüm, Güçlüyüm" gibi çeşitli pankartlar asılarak mor bayraklar ile süslendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 25, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü çerçevesinde, Hirondel Çemberi ve Girne-Lefkoşa yolu üst geçidine, “Kadın Emek, Özgürlük”, “Yaşamın Yarısından Kavganın Yarısına”, “Kadınım Örgütlüyüm, Güçlüyüm” gibi çeşitli pankartlar asılarak mor bayraklar ile süslendi.

Bağımsızlık Yolu Girne Bölge örgütü bu akşam saat 18.00’da eski Girne Belediye Binası önünde toplanarak kadın cinayetlerine, istismarlara, şiddete, tecavüze, güvencesizliğe ve yoksulluğa karşı bir yürüyüş düzenliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..