AktüelPolitikaGezici, anket sonuçlarını açıkladı

Gezici araştırma şirketi 26-27-28 Ekim tarihleri arasında toplam 4267 katılımcı ile yaptığı anket sonuçlarını açıkladı. Ankette Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bugüne dek konuşulandan farklı bir tablo ortaya çıktı. Ankete göre, 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kime oy vermek istendiğine dair dağılım incelendiğinde % 33,9’u Ersin Tatar ilk sırada yer almakta. Ardından % 28,2’si ise Mustafa Akıncı ve % 19,7 ile Tufan Erhürman gelmekte. İkinci tura Akıncı ve Tatar’ın kalması durumunda ise % 36,7 Ersin Tatar’ın ikinci turda kazanacağını ifade...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 6, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Gezici araştırma şirketi 26-27-28 Ekim tarihleri arasında toplam 4267 katılımcı ile yaptığı anket sonuçlarını açıkladı.

Ankette Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bugüne dek konuşulandan farklı bir tablo ortaya çıktı.

Ankete göre, 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kime oy vermek istendiğine dair dağılım incelendiğinde % 33,9’u Ersin Tatar ilk sırada yer almakta.

Ardından % 28,2’si ise Mustafa Akıncı ve % 19,7 ile Tufan Erhürman gelmekte.

İkinci tura Akıncı ve Tatar’ın kalması durumunda ise % 36,7 Ersin Tatar’ın ikinci turda kazanacağını ifade ederken, % 28,2’si Mustafa Akıncı’nın ikinci turda kazanacağını ifade etmekte.

Araştırmaya katılanların yarın milletvekili seçimi olsa oyunu nasıl kullanmak istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde ise % 42,6’sı UBP’ye oy vermek istediğini ifade ederken % 25,3’ü CTP’ye oy vermek istediğini ve % 11,9’u HP’ye oy vermek istediğini ifade etmekte.

İşte anketten öne çıkanlar:

***

Araştırmaya katılan katılımcıların 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 33,9’u Ersin Tatar’a oy vermek istediğini ifade ederken % 28,2’si ise Mustafa Akıncı’ya oy vermek istediğini ve Tufan Erhürman’a oy vermek istediğini ifade etmektedir.

***

Araştırmaya katılanlara göre ikinci tura hangi adayların kalacağına ilişkin dağılım incelendiğinde % 56,7’si Ersin Tatar’ın ikinci tura kalacağını ifade ederken % 26,9’u Tufan Erhürman’ın ikinci tura kalacağını ve % 41,7’si ise Mustafa Akıncı’nın ikinci tura kalacağını ifade etmekte.

İkinci tura kalacağı kesin gözüyle bakılan iki aday Ersin Tatar ve Mustafa Akıncı’dır.

***

Araştırmaya katılanlara göre ikinci tura hangi adayların kalacağına ilişkin dağılım incelendiğinde % 36,7’si Ersin Tatar’ın ikinci turda kazanacağını ifade ederken % 18,5’i Tufan Erhürman’ın ve % 28,2’si Mustafa Akıncı’nın ikinci turda kazanacağını ifade etmektedir.

***

Araştırmaya katılanlar 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçim 2. Tura Kalsa ve adaylar Tatar ve Akıncı olsa kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 54,6’sı Ersin Tatar’a oy vermek istediğini ifade ederken % 45,4’ü Mustafa Akıncı’ya oy vermek istediğini ifade etmektedir.

***

2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçim 2. tura kalsa ve adaylar Tatar ve Erhürman olsa kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde ise % 40,1’i Tufan Erhürman’a vermek istediğini ifade ederken % 59,9’u Ersin Tatar’a oy vermek istediğini ifade etmektedir.

***

Araştırmaya katılanlar 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçim 2. tura kalsa ve adaylar Erhürman ve Akıncı olsa kime oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 44,1’i Tufan Erhürman’a oy vermek istediğini ifade ederken % 55,9’u ise Mustafa Akıncı’ya oy vermek istediğini ifade etmektedir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık