AktüelGazedda'nın Gündemikoronavirus“Gerekli tıbbi malzemeler sağlanmazsa görev kabul etmeyeceğiz”

Gümrük Çalışanları Sendikası, 15 Mart gece yarısına kadar görev yaptıkları alanlarda, koruyucu elbise, gerekli tıbbi malzeme, dezenfekte ve ilaçlama sağlanmadığı takdirde görev kabul etmeyeceklerini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Gümrük Çalışanları Sendikası, 15 Mart gece yarısına kadar görev yaptıkları alanlarda, koruyucu elbise, gerekli tıbbi malzeme, dezenfekte ve ilaçlama sağlanmadığı takdirde görev kabul etmeyeceklerini duyurdu.

Bir ada ülkesi olduğumuzun farkında olarak, biz tüm gümrük çalışanları görev başındayız. Biliyoruz ki gümrük çalışanları olarak, ada genelindeki bu acil durumun bir kaosa dönüşmemesi için elimizi taşın altına koyup, hayatlarımızı riske atmak pahasına verilen görevleri yerine getirmek zorundayız!

Ancak! Unutulmamalıdır ki, biz gümrük çalışanları da, bu toplumun birer ferdiyiz. Ailelerimiz, anne, babalarımız, eşlerimiz ve çocuklarımız da en az bizim kadar bu salgın riskiyle karşı karşıyadır.

Adaya gelen herkesi ve her malı, tüm diğer kamu çalışanlarından önce, gümrük memurları karşılayarak, en fazla riskle karşı karşıya kalan meslek grubuyuz.

Biz sadece kendimizi değil en sevdiklerimizi ve dolayısı ile üyesi olduğumuz toplumu istemeden, riske atan durumda bırakılıyoruz.

Vatandaşlarımız dışında ülkeye giriş yasak iken, limanlarımıza gelmiş olan gemi personeli ve yabancı tır şoförlerinin adaya kabulü ve herhangi bir karantinaya tabi tutulmaması önce biz gümrük ve liman çalışanları sonra da tüm toplum için ciddi bir salgın tehdidi arz etmektedir.

Bu sebepten dolayı, görev yaptığımız alanlarda, koruyucu elbise, gerekli tıbbi malzeme, dezenfekte ve ilaçlama sağlanmadan 15 Mart 2020 tarihi saat 00.00’dan itibaren tüm gümrük çalışanları olarak, toplum sağlığının korunması amacı ile görev kabul etmeyeceğimizi bildirir, gerekli şartlar sağlanana kadar görev başı yapmayacağımızı arz ederiz.

Derviş DAĞMAN
Başkan.
Güç- Sen Yönetim Kurulu (a).

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık