AktüelGazedda'nın GündemiGerçeği kabul etmek gerek: Arıklı, Cenevre’ye gidemez!

Aslında yalan söylemeye gerek yoktu! YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı'nın, Interpol tarafından arandığı için Cenevre'ye gidemeyeceğini hepimiz biliyoruz.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 25, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Aslında yalan söylemeye hiç gerek yoktu! YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın, Interpol tarafından arandığı için Cenevre’ye gidemeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Ekonomi ve Enerji Bakanı, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cenevre’de gerçekleşecek olan 5+1 konferansına, Türkiye ziyareti nedeniyle gidemeyeceğini söyledi.

İstanbul ve Ankara’da çeşitli temaslarda bulunacağı için Cenevre’ye gidemeyeceğini söyleyen Arıklı, partiyi temsilen YDP Genel Sekreteri Enver Öztürk’ün Cenevre’ye gideceğini söyledi. Arıklı, Türkiye’ye gidecek olsa bile, Cenevre’ye gitmeme sebebinin salt bu olay olduğuna inanmak ise mümkün değil. Kendisinin de daha önce açıkladığı gibi, Erhan Arıklı Interpol tarafından aranıyor.

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde aday olan Erhan Arıklı, BRT’de katıldığı bir programda, seçilmesi halinde güneye geçmeyeceğini çünkü Interpol’da dosyası olduğunu söylemişti.

Arıklı, Interpol tarafından neden aranıyor?

Arıklı, Tassos Isaak ve Solomos Solomou’nun cinayetleri dolayısıyla İnterpol tarafından aranıyor. Kıbrıs Cumhuriyeti, Ağustos 1996’da Mağusa’daki Derinya’da Kıbrıslırum motosikletlilerin sınır delme girişiminde çıkan olaylarda ve bayrak direğine tırmanarak Türk Bayrağı’nı indirmeye çalışan; Tasos İsak ve Solomon Solomo adlı iki Kıbrıslırum’un öldürülmesinden “sorumlu” olarak, başta dönemin Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı ve başka üst düzey yöneticilerle birlikte Erhan Arıklı’nın ismini de İnterpol’e bildirmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık