AktüelKitapYaşamGeorge Orwell’a 70 yıl ‘gecikmeli’ özür

British Council tarafından yapılan açıklamada, yazar George Orwell’a ait İngiliz yemekleriyle ilgili bir makalenin, diğer kıtalardaki okuyucular için uygunluğundan endişe duyulduğu gerekçesiyle reddedilmesinin üzerinden geçen 70 yılın ardından özür dilendi. Hükümet tarafından finanse edilen ve dünya çapında İngiliz dilini ve kültürünü tanıtan organizasyon, ‘Sayın Orwell’dan Özür Dileyerek’ başlıklı bir dosya yayınladı. British Council’de editör olan Alasdair Donaldson, yaptığı açıklamada, “Kurumun görüşüne göre söz konusu makale savaş zamanında alınan gıda oranlarının azaltılması ve 1945 yılının kışında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

British Council tarafından yapılan açıklamada, yazar George Orwell’a ait İngiliz yemekleriyle ilgili bir makalenin, diğer kıtalardaki okuyucular için uygunluğundan endişe duyulduğu gerekçesiyle reddedilmesinin üzerinden geçen 70 yılın ardından özür dilendi.

Hükümet tarafından finanse edilen ve dünya çapında İngiliz dilini ve kültürünü tanıtan organizasyon, ‘Sayın Orwell’dan Özür Dileyerek’ başlıklı bir dosya yayınladı.

British Council’de editör olan Alasdair Donaldson, yaptığı açıklamada, “Kurumun görüşüne göre söz konusu makale savaş zamanında alınan gıda oranlarının azaltılması ve 1945 yılının kışında meydana gelen açlık krizinin yıkıcı etkilerinden bahsetse bile o dönemde gıda hakkında bir makale yayınlanmasından kaçınıyordu” dedi.

Orwell, açıklık, zeka ve yumuşak huyluluğu ile ön plana çıkan yazılarıyla tanınan İngiliz bir gazeteci ve roman yazarı idi. ’Hayvan Çiftliği’ ve 1984, Orwell’ın ön plana çıkan eserleri arasında yer alıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık