AktüelGazedda'nın Gündemi“Genel Başkanı adayı olmazsam siyasi geleceğim sorgulanır”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner, “ halkın sorunlarına çare bulunmasını istediğini, dolayısı ile bir an önce hükümet kurulması için gerekenlerin yapılmasından yana olduklarını” vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 25, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner, “halkın sorunlarına çare bulunmasını istediğini, dolayısı ile bir an önce hükümet kurulması için gerekenlerin yapılmasından yana olduklarını” vurguladı.

Ersan Saner BRT’de katıldığı programda yaptığı açıklamalarda konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

“Ulusal Birlik Partisi olarak tavrımız bellidir. Sürdürülebilir bir hükümet modelinin olmasını istiyoruz. Bu bir icraat hükümeti de erken seçim hükümeti de olabilir. Ama her durumda Sayın Tatar’dan boşalan bir milletvekili için Haziran’da ara seçim olması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla en geç 2021 ilkbaharı veya sonbaharda bir seçim yapılmalıdır. Bizim görüşümüz budur.”

“Kurultayda adayım”

Ersan Saner, bir başka soru üzerine de, hükümet çalışmalarında bir noktaya geldikten sonra UBP Olağanüstü Kurultayı’nın mutlaka yapılacağını, kendisinin de aday olduğunu ancak eğer birden fazla adayla kurultaya gidilecekse hazırlanmak için süreye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Saner “ben tüzüğümüze uygun bir şekilde Genel Başkan vekili olarak görev yapıyorum ve hükümeti kurma görevi de aldım . Dolayısıyla eğer bu saatten sonra Genel Başkanı adayı olmazsam siyasi geleceğim sorgulanır” diye konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık