AktüelMüzakerelerGençlik Örgütlerinden Ortak Çağrı: Kıbrıs’ı Yeniden Birleştiren Kuşak Olmak İçin Hazırız

Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden gençlik örgütleri yayınladıkları ortak bildiride adanın yeniden birleştirilmesini talep ederek 21 Kasım Pazartesi günü Lefkoşa ara bölgede gerçekleşecek olan çok toplumlu mitinge katılım çağrısı yaptı. 11 gençlik örgütünün “Birleşik Federal Kıbrıs’a varmanın en yakın zamanda gerçekleşmesi arzumuzu en içten isteklerimizle yineleriz” vurgusunda bulunduğu ortak açıklamının tamamı şöyle: Değerli basın mensupları ve yurtsever Kıbrıslılar; Kıbrıs halkları olarak ülkemizin geleceği için kritik bir dönemden geçiyor ve kısa zamanda iki toplum tarafından yıllar boyu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden gençlik örgütleri yayınladıkları ortak bildiride adanın yeniden birleştirilmesini talep ederek 21 Kasım Pazartesi günü Lefkoşa ara bölgede gerçekleşecek olan çok toplumlu mitinge katılım çağrısı yaptı.

11 gençlik örgütünün “Birleşik Federal Kıbrıs’a varmanın en yakın zamanda gerçekleşmesi arzumuzu en içten isteklerimizle yineleriz” vurgusunda bulunduğu ortak açıklamının tamamı şöyle:

Değerli basın mensupları ve yurtsever Kıbrıslılar;

Kıbrıs halkları olarak ülkemizin geleceği için kritik bir dönemden geçiyor ve kısa zamanda iki toplum tarafından yıllar boyu görüşülüp anlaşılan çerçevede olacak olan bir anlaşmaya varılmasını umuyoruz. Kıbrıs gençliği, adadaki gelecek nesillerin kaderini belirleyecek olan bu gelişmelerin olumlu sonuçlarını dört gözle bekliyor.

Biz, aşağıda imzası bulunan Gençlik ve Kültürel örgütler olarak, iki toplumun liderleri öncülüğünde sürdürülen müzakerelere en güçlü desteğimizi sunarken, Birleşik Federal Kıbrıs’a varmanın en yakın zamanda gerçekleşmesi arzumuzu en içten isteklerimizle yineleriz. Aynı zamanda, öncelikli olarak Kıbrıs’ta yaşayan tüm insanların menfaatlerine hizmet edecek sürdürülebilir bir çözüm arıyoruz.

Adanın yeniden birleşmesi için önümüzdeki günlerde mücadeleyi artırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Adanın gençliği olarak bizler, Kıbrıs’ı yeniden birleştiren kuşak olmak için hazırız.

Bu çerçevede, Kıbrıs’ın gençlerini, Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler’i, Kıbrıslı Rumlar için 18.30 ve Kıbrıslı Türkler için 19.30’da 21 Kasım Pazartesi günü Çetinkaya sahasına( Ledra Palace tampon bölgesine), PEO ve Çözüm ve Barış Platformu’nun önderliğinde iki toplumu harekete geçirmeye çağırıyoruz. Haydi, ortak mücadelemizin önünü açmak için harekete geçelim!

Gençlik Örgütleri
1.    EDON- Birleşik Demokratik Gençlik Organizasyonu
2.    CTP Gençlik Örgütü
3.    TDP Gençlik Örgütü
4.    BKP Gençlik Meclisi
5.    PEO Genç İşçileri
6.    EKA Tarım İşçisi Gençleri
7.    Proodeftiki Öğrenci Hareketi (Üniversiteler)
8.    PEOM- Tüm Kıbrıs Birleşik Öğrenci Organizasyonu (Okullar)
9.    Kültür Hareketi
10.     Denizli Gemikonağı Kalkındırma Derneği
11.    MAGEM (Mağusa Gençlik Merkezi)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık