AktüelEkolojiGenç iklim aktivistlerinden sarkastik Mars reklamı: Yalnızca yüzde 1 için

Mars'tan manzaraların eşlik ettiği video dünya nüfusunun yüzde 99'unun yeryüzünü terk etme ve iklim krizini geride bırakma lüksüne sahip olmadığına dikkat çekmeyi amaçlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümetlerin iklim krizi konusunda harekete geçmesi talebiyle iklim için okul grevi yapan öğrencilerin oluşturduğu Fridays for Future (Gelecek için Cumalar) Mars gezegeni için sarkastik bir reklam filmi yayınladı.

Mars’tan manzaraların eşlik ettiği video dünya nüfusunun yüzde 99’unun yeryüzünü terk etme ve iklim krizini geride bırakma lüksüne sahip olmadığına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

‘Savaş, suç, pandemi, kirlilik yok’

Mars’ın savaş, suç, pandemi ve kirliliğin olmadığı bir yer olarak betimlendiği videoda şu cümleler kullanılıyor:

Mars nihai özgürlüğü sunuyor. İnsanlar için yeni bir yol açma özgürlüğü. Yeni bir yaşam tarzı yaratma özgürlüğü. İnsanlığın gidişatını sonsuza kadar değiştirme özgürlüğü.”

Los Angeles merkezli reklam şirketi FRED & FARID’ tarafından hazırlanan video, “Ve Dünya’da kalacak insanların yüzde 99’u için en iyisi iklim değişikliğini düzeltmek olacaktır” ifadeleriyle son buluyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık