AktüelGazedda'nın GündemiGemiyi ilk terk eden Zaroğlu oldu

1 Temmuz'da Kıbrıs'ın kuzeyindeki hükümetin sınır kapılarını Türkiye'ye açmasının ardından yeniden baş gösteren koronavirüs salgını, siyasi partiler arasında da yayılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

1 Temmuz’da Kıbrıs’ın kuzeyindeki hükümetin sınır kapılarını Türkiye’ye açmasının ardından yeniden baş gösteren koronavirüs salgını, siyasi partiler arasında da yayılıyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde virüse bulaşan ilk siyasi olma özelliğini taşıyan Zaroğlu, tedavisine Ankara’da devam edecek.

Kaldığı otelden öksürük ve ateşinin yükseldiği gerekçesiyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantaoğlu Hastanesi’ne getirilen Yeniden Doğuş Partisi milletvekili Bertan Zaroğlu, kalacağı odada bir başka hastanın da olması ve yatağın kirli olması gerekçesiyle dün kişisel sosyal medya hesabından bir video paylaşmıştı. “Bana bilere böyle yapıyorlar” şeklinde sitemde bulunan Zaroğlu’na, parti Genel Başkanı Erhan Arıklı sahip çıkarak, doktorları “Hitler’den beter olmakla” suçlamıştı. Yaşanan gerilime bazı doktorlar da kişisel sosyal medya hesaplarından tepki göstererek, uzun bir süredir sağlık sisteminin çöktüğünü söylediklerini ve YDP’nin bu yaptığının doğru olmadığını beyan etmişti.

Yaşanan gelişmeler üstüne YDP Başkanı Erhan Arıklı, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, Zaroğlu’nun tedavisine Türkiye’de devam edileceğini bildirerek, Türkiye’ye teşekkür etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık