koronavirus“Gelişmeler her akşam belirlenen bir saatte, düzenli olarak halka açıklansın”

Basın Emekçileri Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla Sağlık Bakanlığı'na seslenerek, Covid-19'la ilgili gelişmelerin düzenli olarak her akşam belirlenen bir saate halka açıklanması yönünde çağrıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Basın Emekçileri Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla Sağlık Bakanlığı’na seslenerek, Covid-19’la ilgili gelişmelerin düzenli olarak her akşam belirlenen bir saate halka açıklanması yönünde çağrıda bulundu.

Genelde tüm dünyayı özelde ise adamızı etkisi altına alan koronavirüs salgınının yaşamımıza negatif etkileri sürüyor. Basın emekçileri bu süreçte, olağanüstü gayret göstererek, kamuoyunu bilgilendirmeye, teyit edilmiş bilgilerle halka bilgi sunmaya devam ediyor.

Öte yandan, sosyal medyada gerek bazı kişilerin, gerekse bazı haber sunan web sitelerinin teyit edilmemiş bilgileri servis etmesi, bilgi kirliliğinin artmasına ve hali hazırda hassas durumda olan vatandaşların tedirgin olmasına sebebiyet vermektedir.

Bizler, basın emekçileri olarak; teyitli bilginin kamuoyuna servis edilmesinde elimizden geleni yapmaya hazır olmakla birlikte, Sağlık Bakanlığı’nın da üzerine düşen görevleri yerine getirmesi, bilgi kirliliğinin önüne geçilmesine katkı sağlayacaktır.

Bu kapsamda, Basın Emekçileri Sendikası olarak Sağlık Bakanlığı yetkililerine halkın bilgi kirliliğinden kurtulması için çağrı yapıyoruz:

-Gelişmeler her akşam belirlenen bir saatte, düzenli olarak halka açıklansın.

-Yapılan açıklamada, bahsi geçen günde kaç kişiye test yapıldığı ve kaçının pozitif-negatif çıktığı detaylarıyla bildirilsin.

Halkın doğru bilgiye erişebilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın atacağı bu küçük adımın; hem biz basın emekçilerini hem de kamuoyunu rahatlatacağını; kirli bilginin ortaya çıkmamasına katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

Saygılarımızla

Basın Emekçileri Sendikası
Yönetim Kurulu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık