AktüelKıbrıs SorunuPolitika“Gelin ve oy verin; bizi paranoyadan kurtarın çünkü artık böyle yaşayamayız”

"Lütfen birleşme isteğimizile ilgili güçlü bir mesaj gönderelim. Bu adada dengenin hakim olmasını istiyoruz. Artık böyle yaşayamayız"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 25, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum Avukat Nicoletta Charalambidou, sosyal medya hesabı üzerinden barikatlarda geçişlerde daha sıkı denetim yapılmaya başladığını ifade ederek, yaşadıklarını anlattı.

Kıbrıslı Türkler’e çağrı yaparak “gelin ve oy verin, bizi bu paranoyadan kurtarın” ifadelerini kullanan Charalambidou, “Sevgili Kıbrıslıtürk arkadaşlar lütfen yarın gelin ve oy verin. Bizi keyfilikten ve paranoyadan kurtarın. Lütfen birleşme isteğimizile ilgili güçlü bir mesaj gönderelim. Bu adada dengenin hakim olmasını istiyoruz. Artık böyle yaşayamayız” dedi.

İşte Charalambidou paylaşımı:

Değerli Kıbrıslıtürk arkadaşlar, Yarın oy kullanma hakkınızı kullanmak için güneye geçerken uyanık olun. Görünüşe göre “kurallar” bir gecede sadece bir telefon görüşmesi ile değişir. Kızım 17.5 yaşında. 15 yaşından beri bizim bilgi ve rızamız ile kuzeye arkadaşlarını görmeye gitmektedir. Bugüne kadar kimse geçiş kapısında onu kontrol etmedi, kimse onu herhangi bir kontrol için durdurmadı. Dün de geçebilmişti. Ancak bu gece, tek başına geçemedi! Çünkü 17.5 yaşında bir bir çocuk olduğu için kendisine bir ebeveyn tarafından eşlik edilmesi gerekiyordu. Yetişkin kız kardeşi onunla geçebileceğini söylemek için oradaydı, ancak bir ebeveynin orada olması gerektiği için bu tekrar mümkün değildi. Telefonda onlarla konuşmak istedim ama görevliler kimseyle konuşmak istemedi. Bu yüzden oraya gitmek zorunda kaldım, böylece kızım arkadaşlarıyla dışarı çıkmak için geçebilirdi.

Onlara ne zaman kuralların değiştiğini sorduğumda, “son zamanlarda” olduğunu söylediler! Onlara geçiş kapısının bir sınır olmadığını ve sınırlardaki kontrollerin bile belirli yaştaki küçükler üzerinde daha yumuşak olduğunu söylediğimde, hat düzenlemesinin geçerli olduğunu söylediler. Onlara hat düzenlemesinin küçükler üzerinde geçersiz olduğunu söylediğimde, bunların göç departmanından gelen talimatları olduğu söylendi.

Yazılı talimatları görmek istediğimde bana yazılmadıklarını söylediler ama bir telefon aldıklarını belirttiler. Sevgili Kıbrıslıtürk arkadaşlar lütfen yarın gelin ve oy verin. Bizi keyfilikten ve paranoyadan kurtarın. Lütfen birleşme isteğimizile ilgili güçlü bir mesaj gönderelim. Bu adada dengenin hakim olmasını istiyoruz. Artık böyle yaşayamayız.

Kuzey ve Güney! Hayatımızı cehenneme çevirdiler. Çocuklarımız, zihinsel ve fiziksel olarak bir şeyleri “geçmek” zorunda kalmadan bir şeyler içmek için bir araya gelemez. Gel lütfen. Seni çağırıyorum . Eğer geçiş noktalarında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizi uyarın. Bize mesaj gönderin, bize herhangi bir şekilde bildirin ve oy hakkınız için savaşmak için elimizden geleni yapacağız.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık