Aktüelkoronavirus“Gelenlerin tamamı karantinaya alınmazsa hastalıkla mücadelemiz çok zor olacak”

Tıp-İş Başkanı Dr. Ahmet Varış, karantinayla ilgili kişisel sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Tıp-İş Başkanı Dr. Ahmet Varış, karantinayla ilgili kişisel sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Varış açıklamasında, hangi ülkeden geldiğine bakılmaksızın kktc’ye giriş yapanların karantina merkezlerinde tutulmaması halinde hastalıkla mücadelemizin çok zor olacağını söyledi.

Açıklama şöyle:

Hangi ülkeden geldiğine bakılmaksızın ülkeye giriş yapan tüm KKTC yurttaşları istisnasız olarak 14 gün süre ile özel karantina merkezlerinde tutulmadığı takdirde bu hastalıkla mücadelemiz çok zor olacaktır.

Derhal bu uygulamaya geçilmesi ve tüm gelenlerin Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği kriterlere uygun ayrı oda, ayrı banyo/wc ve havalandırması olan yerlerde kontrol altında tutulması, hastalığın kontrol altına alınması için son derece önemlidir.

Sürecin takipçisi olacağımızı bir kez daha tüm kamuoyuna duyururuz.

Dr Ahmet Varış
Tıp-İş Başkanı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık