AktüelEkonomi PolitikGeleceğe yürürken elektrik tükendi: Enerji güneyden

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde akaryakıt kalmaması nedeniyle, kktc’ye elektrik vereceği belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde akaryakıt kalmaması nedeniyle, kktc’ye elektrik vereceği belirtildi.

Haravgi gazetesi, Kıbrıs Haber Ajansı’nın elde ettiği bilgilere dayanarak elektrik talebinin, teknik komiteler aracılığıyla 12-17 Ağustos tarihler için istendiğini yazdı.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki santraldeki arıza ve elektrik üretimi için yakıt alımındaki gecikme nedeniyle elektrik talep edildiğini yazan gazete, elektrik ihtiyacının 24 saat karşılanacağını belirtti.

Gazete, günün saatine bağlı olarak 20 megavat (gece yarısından sonra sabah saatlerine kadar) ve 40 megavat (akşam üstü ve gece saatleri) arasında elektrik sağlanacağını yazdı.

Gazete haberinde ayrıca İletim Sistemi İşletmecisine, Kıbrıs Cumhuriyeti açısından müsaitlik durumunun olduğu sürece talep edilen megavatın verilmesi talimatının verildiğini yazan gazete, üretim programı çerçevesinde, Güney Kıbrıs’ta herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın, kktc’nin gereksinimlerinin kısmi olarak akşam üstü ve akşam saatlerinde giderilmesinin mümkün gözüktüğünü de belirtti.

Arızanın giderilmemesi ve yeterli yakıt olmaması durumunda 17 Ağustos’tan sonrasında da elektrik enerjisi verilmeye devam edilmesinin ihtimal dışı olmadığını belirten gazete, sağlanacak tüm elektriğin, daha sonraki bir aşamada, Güven Yaratıcı Önlemlerin  öngördüğü şekilde, mahsuplaşma çerçevesinde iade edileceğini yazdı.

Alithia gazetesi ilgili haberde “Santraldeki Arıza Nedeniyle Kıbrıs Cumhuriyeti, İşgal Altındaki Topraklara Elektrik Sağlıyor” başlığını kullanırken Fileleftheros gazetesi haberi “Kıbrıs Cumhuriyeti, İşgal Altındaki Topraklara Elektrik Sağlayacak” şeklinde verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık