AktüelGazedda'nın GündemiGeleceğe İlham Ver 2020 Staj programına başvurular tamamlandı

Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği ve PeacePlayers-Kıbrıs’ın ortaklaşa yürüttüğü Avrupa Birliği finansmanlı “Geleceğe İlham Ver: Genç Girişimciliği ve İnovasyon” projesinin 2020 ödenekli staj programı başvuru süreci tamamlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği ve PeacePlayers-Kıbrıs’ın ortaklaşa yürüttüğü Avrupa Birliği finansmanlı “Geleceğe İlham Ver: Genç Girişimciliği ve İnovasyon” projesinin 2020 ödenekli staj programı başvuru süreci tamamlandı.

Yoğun ilgi gören staj programına bu yıl 2019’dan daha fazla başvuru yapıldı. Başvurular önce proje ekibi tarafından değerlendirilecek ve ardından kurumlar kendi bünyelerinde staj yapmak için başvurmuş olan stajyer adayları arasından nihai değerlendirmeyi yapacak.

“Geleceğe İlham Ver Projesi” kapsamında seçilen tüm stajyerler çalışmaya başlamadan önce proje tarafından belirlenen zorunlu eğitimlere katılacak. Her eğitim günü, iş günü olarak değerlendirilecek ve günlük cep harçlığı verilecek.

Proje kapsamında 2019 yılında 27 genç, 22 farklı kurumda staj yaparak bir yandan profesyonel hayat ile ilgili deneyim kazanırken, öte yandan katılan kurumlar da kendileri ve ülkemiz için iş tecrübesi yarattılar. Bu yılki program kapsamında katılımcılar 19 farklı kurumda, grafik tasarımdan makine mühendisliğine, 42 farklı pozisyona başvuru yaptılar.

Proje ekibi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl geçtiğimiz yıldan daha da yüksek başvuru ile staj başvuru dönemini kapattık. Destek verip katkı koyan tüm şirket ve kurumlara ve ayrıca başvuru yapan gençlerimize teşekkür ederiz. Bu yıl tüm dünyayla birlikte yaşadığımız Covid-19 pandemi süreci, projemizin yapısını bir miktar değişmemize yol açmış olsa da, sürdürülmesinde aksamalara neden olmadı. Staj dönemimiz Temmuz ayında başlayacak ve staj programımız bu yıl aktif stajın yanısıra online staj imkanlarını da içerecek. Pandemi sürecine ilişkin kurumlarımız gerekli önlemleri aldılar. Şimdi sırada, uygulamayı başarıyla tamamlayıp gençlerin deneyim kazanarak fark yaratması var.” dedi. Proje ekibi, Geleceğe İlham Ver Projesi’nin sadece bir staj programından ibaret olmadığını ve çok daha öte hedeflerinin olduğunu, stajla ilgili varolan yasal eksiklikleri gidermek ve gençlere kariyerlerine başlamadan nitelikli eğitimler verebilmek adına atılacak diğer adımların yakında kamuoyu ile paylaşılacağının altını çizdi. Staj programının başvuru sonuçlarının en geç 15 Haziran 2020’de stajyerlere e-posta ile duyurulmasının planlandığı açıklandı.

Staj programı ve dijital eğitim platformu ile ilgili tüm bilgilere www.gelecegeilhamver.com/

 ve Geleceğe İlham Ver Facebook ve Instagram sayfalarından ulaşılabilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık