AktüelEkonomi PolitikPolitikaGeçitkale’de (Lefkonuk) Kadın Meclisi’nden sonra Çocuk Meclisi de oluştu

Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesinde Kadın Meclisi’nden sonra kurulan 19 kişilik Çocuk Meclisinde, Zehranaz Güçeri Başkan seçildi. Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi Başkanı Hasan Öztaş, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Çocukların ihtiyaçlarına cevap vermek için bu meclisin bizlere katacakları var” dedi. Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi Çocuk Meclisi şu isimlerden oluşuyor: “Zehranaz Güçeri (Başkan), Peri Kuran, Emine Sene Türk, Ergün Efendi, Nurettin Yaramaz, Cavit Demiray, Sonay Nasır, Bertan Çakıral, Ali...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesinde Kadın Meclisi’nden sonra kurulan 19 kişilik Çocuk Meclisinde, Zehranaz Güçeri Başkan seçildi.

Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi Başkanı Hasan Öztaş, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Çocukların ihtiyaçlarına cevap vermek için bu meclisin bizlere katacakları var” dedi.

Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi Çocuk Meclisi şu isimlerden oluşuyor: “Zehranaz Güçeri (Başkan), Peri Kuran, Emine Sene Türk, Ergün Efendi, Nurettin Yaramaz, Cavit Demiray, Sonay Nasır, Bertan Çakıral, Ali Birşen, Kemal Bodur, Yiğit Baykan, Fatma Toklu, Laren Akşahin, Gönül Özgüllü, İclal Karaoğlu, Salih Kuyucuoğlu, Kemal Çaltin, Rimenur Bilir, Kerem Güçük.”

Belediyeden yapılan açıklama şöyle:

Geçitkale Belediyesinden dev atılım. Geçitkale Belediyesi katılımcı demokrasiyi geliştirme adına ve yerel yönetimde çok daha kişinin söz sahibi olabileceği, 4 Meclis oluşturma kararı aldı. Bu Meclisin ilki olan Kadın Meclisi oluşturuldu. Belediye Başkanımız Hasan Öztaş; ilkesel olarak her vatandaşın karar süreçlerinde aktif rol alabileceği bir yönetim modeli oluşturma çabasındayız. Çağdaş toplumun gereği olan ve yerinde yönetimde oluşturulması hedeflediğimiz Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi ve de Engelli vatandaşlarımızın oluşturacağı meclislerle daha demokratik ve yönetimde söz sahibi olabilecek her kesimden insanın olacağı kararlarla daha çağdaş, yaşanası bir belde yaratma çabasındayız. Kadınlarımızdan oluşturulan Kadın Meclisi ile Bu gün itibariyle belirlenecek Çocuk Meclisimizde ise kendi oylarıyla Başkan seçip Çocuk gözüyle beldemizdeki Çocukların ihtiyaçları belirlenip, uygulamaya koma hedefinde olacağız. Amacımız geleceğin Geçitkale Belediyesini yaratmak.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık