AktüelGazedda'nın Gündemi“Geçişlerin başlaması için net tarih istiyoruz”

Güneyin Emekçileri Komitesi üyesi Soydan Borakan, Damla Dabis Özel'in Mayıs TV'de sunduğu programa katılarak bugün yapılacak olan eylemle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Güneyin Emekçileri Komitesi üyesi Soydan Borakan, Damla Dabis Özel’in Mayıs TV’de sunduğu programa katılarak bugün yapılacak olan eylemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Borakan açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu sabah 9’da Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile toplantımız olacak. Dün Bakanlar Kurulu kararını bekledik ne açıklanacak diye. Olumlu bir durum varsa eylem kararını kaldırılacaktır. 8 civarı herhangi bir karar açıklanmadı. Biz de onun üzerine eylemi hayata geçirdik.

Yaklaşık bir saat sonra Özersay’ın bizi bugün sabah 9’da toplantıya davet ettiği öğrenildi. Bu davetin eylemi kırmak için değil, bizimle görüşmek için olduğu söylendi. Nasıl bir açılıma gidileceği açıklanmak istendi. Herkesin sinir uçları kalkmış durumda.

Özersay’dan gelecek olan açılımlarla ilgili görüşleri alacağız. Komitedeki arkadaşlarla bunu değerlendireceğiz. Eylem sonrası bu konuyu görüşmeye başlayacağız. Bugün eylem, ne olursa olsun yapılacak. Artık net tarih istiyoruz! Niyet varsa olur. Nasıl ki komite olarak her şeyi niyet bazında yapabiliyorsak, onlar da yapabilir. Bu iş, siyasi bir duruşa döndü. Sağlık komitemizin uğraşlarına rağmen, siyasi olarak veriler güneye verilmiyorsa, içlerinde niyet olmadığını gösteriyor.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık