koronavirusGeçişlerde yeniden test zorunluluğu

22 Kasım Pazartesi itibariyle barikatlardan yapılacak geçişlerde test talep edilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

BM’den yapılan açıklamada, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin epidemiyolojik durumu değerlendirdiği ve 22 Kasım Pazartesi itibariyle barikatlarda; aşılı kişilere 7 günlük, aşısızlara ise 3 günlük negatif test sonucu talep edilecek “Seviye 3 – Koyu Kırmızı” önemlerin uygulanacağı duyuruldu.

Birleşmiş Milletler’den (BM) yapılan açıklamaya göre, iki taraf arasındaki geçişlerle alakalı Koronavirüs önlemlerini senkorize etmekle görevlendirilen İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin epidemiyolojik durumu değerlendirdiği ve 18 Kasım 2021 tarihinde toplanan Komite’nin, 22 Kasım  Pazartesi, saat 09.00 itibariyle barikatlarda; aşılı kişilere 7 günlük, aşısızlara ise 3 günlük negatif test sonucu talep edilecek “Seviye 3 – Koyu Kırmızı” önemlerin uygulanacağı duyuruldu.

Açıklamada, Sinovac, Sinopharm veya Sputnik aşılarının yanı sıra EMA onaylı aşıları olan tam aşılı kişilerin, 2’nci dozdan 14 gün sonra (Johnson & Johnson ise 1. doz) 7 günlük negatif hızlı test (antijen) veya PCR testi ile sınır kapılarından geçiş yapabilecekleri ifade edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık