AktüelGazedda'nın GündemiGeçiş noktalarının kapatılması Cumartesi protesto edilecek

Sosyal medyada örgütlenen Kıbrıs’ın iki yakasındaki bireyler, hafta sonu Lokmacı geçiş noktasında eylem düzenleyecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti liderliğinin tek taraflı aldığı geçiş noktalarının kapatılması kararına yönelik tepkiler devam ediyor. Pazartesi gününe kadar kapalı kalacağı kesinleşen kapılarla ilgili olarak Cumartesi günü eylem düzenlenmesi kararı alındı.

Eylemciler yaptıkları çağrıda, Kıbrıslılar olarak;

-bizi bölen bu hat üzerindeki geçişlerin kapatılmasını -Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin sivil otplum üzerindeki demokratik olmayan baskısını ve

-Bir AB ülkesinde demokratik haklarını kullanmak isteyen vatandaşlara karşı aşırı gruplarının uyguladığı linç ve nefret kampanyasını protesto etmek için toplanıyoruz.

Bu protestomuz yetkililerin salgınlara ve başka krizlere karşı önlem almalarını karşı değildir. Tam tersine böylesi durumlarda adamızın ne kadar küçük olduğunu ve ortak sorunlara karşı birlikte ortak önlemler geliştirmemiz gerektiğine vurgu yapıyoruz. Bütün kapılar açılmalıdır.

Önlemler için tüm taraflar işbirliği yapmalıdır. AB Komisyonu bu duruma müdahale etmelidir. Kıbrıslılar kendi ülkelerinde seyahat özgürlüğünün kısıtlanmasına ve taksimi destekleyen politikaların hayata geçirilmesine karşı çıkmalıdır.

“Korkuya ve bölünmeye karşı duralım” temalı bu barışçıl gösterimize herkesi davet ediyoruz.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen bireyler, Cumartesi günü 11.30’da Lokmacı geçiş noktasında eylem yapacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık