AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusGeçiş noktaları sadece Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği olmayanlara kapatıldı!

Kıbrıslıtürk basınında bugün Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerin kapatıldığına yönelik haberler gerçeği yansıtmıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıslıtürk basınında bugün Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerin kapatıldığına yönelik haberler gerçeği yansıtmıyor.

Türk Ajansı Kıbrıs aracılığıyla Kıbrıs’ın kuzeyindeki tüm basın organlarında yayımlanan “geçişlerin tamamen kapatıldığı” iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada Kıbrıs Cumhuriyeti’nin geçiş noktalarını Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği olan Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırumlar ile güney Kıbrıs’ta daimi ikameti olmayan tüm üçüncü dünya ülkelerine kapattığı öğrenildi.

Yapılan açıklamada, geçiş noktalarının kapatılması kararının 15 Mart – 30 Mart tarihleri arasında geçerli olduğu da ifade edildi.

Kıbrıslıtürk basınına bilginin polis tarafından verildiği de öğrenilirken, açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Koranavirüs salgını dolayısıyla, GKRY Yönetimi bu sabahtan itibaren kara giriş kapılardan güneye geçmek isteyen KKTC vatandaşlarının geçişine izin vermiyor.”

Resmi açıklamaya bu linkten ulaşabilirsiniz

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık