koronavirus“Geçiş noktaları Haziran’ın ilk haftasında açılabilir”

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde Corona virüs vakalarının neredeyse sıfırlandığı ve iki aydır gösterilen çabaların sonuç vermeye başladığı bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 20, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde Corona virüs vakalarının neredeyse sıfırlandığı ve iki aydır gösterilen çabaların sonuç vermeye başladığı bildirildi.

Alithia gazetesi “Büyük Adımdan Önce Bir Vaka” başlığıyla aktardığı haberinde, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde dün 1882 test yapıldığını ve bu testlerde yalnızca bir yeni vaka tespit edildiğini yazdı.

Gazete, dünkü yeni vakayla birlikte Kıbrıs Cumhuriyeti’nde şu ana kadar tespit edilen vaka sayısının 918 olduğunu kaydetti.

“Geçiş noktaları belki Haziran’ın ilk haftasında açılabilir”

Gazete, havalimanlarının Haziran’ın ilk haftası açılacağını ve geçiş kapılarının da “belki”, Kıbrıs’ın kuzeyiyle ve BM Barış Gücü ile gereken uzlaşının sağlanması durumunda Haziran’ın ilk haftası açılabileceğini belirtirken, sahillerin ve bet ofislerin planlanandan bir hafta önce, yani 23 Mayıs’ta açılacağını, kiliselerdeki ayinlerin ve diğer ibadet yerlerindeki ibadetlerin de bu tarihten itibaren serbest bırakılacağını belirtti.

Haberde, Bakanlar Komitesi’nin bugün toplanarak, havalimanlarının açılması konusunu ele alacağı ifade edildi.

Fileleftheros gazetesi ise “Turizm Daha Erken” başlıklı haberinde, havalimanlarının 9 Haziran’da, otellerin de 15 Haziran’da açılması yönünde düşünceler olduğunu yazdı.

Gazete, elde ettiği bilgilere dayanarak, havalimanlarının açılmasıyla birlikte ilk uçuşların yatırımcılar için yapılacağını ve 1 Temmuz’dan itibaren de turistlerin gelmeye başlayacağını kaydetti.

Gelecek turistler için Corona virüs testi yaptırmış olmak koşulunun aranmasının ötesinde, üç ayrı belge imzalamalarının isteneceğini yazan gazete, bunların pozitif vakayla temas etmiş olmamak, pozitif vakaların olduğu ülkelere yakın zamanda seyahat etmemiş olmak ve hastalanmaları durumunda hükümetten veya kaldıkları otelden tazminat istememekle ilgili olacağını belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..