AktüelGazedda'nın Gündemi“Gece kulüpleri derhal kapatılsın!”

Kadın Eğitim Kolektifi yayımladığı basın açıklamasıyla gece kulüplerinin derhal kapatılmasını istedi. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kadın Eğitim Kolektifi yayımladığı basın açıklamasıyla gece kulüplerinin derhal kapatılmasını istedi. Açıklama şöyle:

Gece kulüplerinde seks kölesi olarak kilit altında, borçlandırılarak ve polis tarafından pasaportlarına el konularak çalıştırılan kadınların pandemi döneminde de bulaş riskiyle çalıştırılmasına devlet tarafından göz yumuluyor.

Gece Kulübü ve Benzeri Eğlence Yerleri Yasası’na göre konsomatris olarak çalıştırılması öngörülen kadınların gerçekte de yalnızca konsomatris olarak çalıştırılsalar dahi, temas olabilecek bir işle iştigal edecekler iken, dahası gece kulüplerinde seks yaptırıldığı mahkeme kararlarına dahi yansımış bir resmiyette iken Sağlık Üst Kurulu’nun temas olmadığı yönündeki kararı bilimsel olmanın ötesinde, absürttür.

Seks kölelerinin özgürleşmesi ve polisin dahi bulaşmak istemeyeceği karanlık, mafyatik bu yerlerden kurtulmamız için gece kulüplerinin kapatılması talebini bir kez daha yükseltiyoruz. Her zamankinden daha elzem olarak, gece kulüplerinde çalıştırılan kadınların sağlık hakkı için de GECE KULÜPLERİ DERHAL KAPATILSIN!

Kadın Eğitimi Kolektifi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık