koronavirusGece Kulüpleri 27 Mayıs’ta açılacak

Resmi Gazete'de Gece Kulüpleri'nin açılmasıyla ilgili yayımlanan karar, GazeddaKıbrıs Editörü tarafından yanlış algılandığı için, okurlarımıza da hatalı bilgi verilmiştir. Yapılan hata için özür diler, düzeltilmiş haberi bilginize sunarız.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Resmi Gazete’de Gece Kulüpleri’nin açılmasıyla ilgili yayımlanan karar, GazeddaKıbrıs Editörü tarafından yanlış algılandığı için, okurlarımıza da hatalı bilgi verilmiştir. Yapılan hata için özür diler, düzeltilmiş haberi bilginize sunarız.

Bakanlar Kurulu, Resmi Gazete’de yayımlanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu kararlarında düzeltme yaptı. 27 Mayıs tarihinden itibaren açılacak olan Gece Kulüpleri’yle ilgili bilgi verilen bölümün bir kısmında bulunan, 17 Mayıs’tan itibaren Gece Kulüpleri’nin açılabileceği ibaresi ise sehven yayımlandığı gerekçesiyle değiştirildi. Öte yandan 27 Mayıs’la ilgili karara ise dokunulmadı.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin almış olduğu kararların 43’ncü maddesinde, “gece kulüplerinde görev alacak kişilerin ülkeye girişte 14 gün süre ile merkez karantinada kalmaları kaydı ile 27.05.2021 tarihinden itibaren gece kulüpleri faaliyetlerine başlamalarına karar verilmiştir” ifadesi yer alırken, kararların ‘Kapalı Olan Yerler’ bölümünde yer alan “17.05.2021 tarihinden itibaren gece kulüpleri ve internet kafeler açılabilecektir” ifadesi ise düzeltildi.

Karar şöyle:

İlgili habere erişmek için tıklayınız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık