koronavirusGazze Şeridi’nde de koronavirüs vakası tespit edildi

Son iki hafta içinde yüzlerce Gazzeli eve döndü. Savaş koşullarından dolayı bölgenin sınırlı test kapasitesi olduğu vurgulanarak, sadece 92 kişinin incelendiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail ve Mısır’dan Gazze’ye geçtikten sonra hastanelerde, otellerde ve okullarda 1,270’ten fazla insanın karantinaya alındığı bildirildi. İlk iki koronavirüs vakası dün gece Gazze Şeridi’nde Pakistan’dan gelen bireylerde doğrulandı. Bir salgın, çoğu sıkışık şehirlerde ve mülteci kamplarında yaşayan 2 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan Filistin topraklarına zarar verebilir. Virüsün savaştan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Son iki hafta içinde yüzlerce Gazzeli eve döndü. Savaş koşullarından dolayı bölgenin sınırlı test kapasitesi olduğu vurgulanarak, sadece 92 kişinin incelendiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail ve Mısır’dan Gazze’ye geçtikten sonra hastanelerde, otellerde ve okullarda 1,270’ten fazla insanın karantinaya alındığı bildirildi.

İlk iki koronavirüs vakası dün gece Gazze Şeridi’nde Pakistan’dan gelen bireylerde doğrulandı.

Bir salgın, çoğu sıkışık şehirlerde ve mülteci kamplarında yaşayan 2 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan Filistin topraklarına zarar verebilir.

Virüsün savaştan zarar gören Suriye, Libya veya Yemen’de ortaya çıkması durumunda yaşanabilecek bir felaketle ilgili endişeler bulunuyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Gazze ofisi Direktörü Abdelnasser Soboh, bölgenin yalnızca 62 vantilatöre sahip olduğunu ve 15’in zaten kullanımda olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft