MüzakerelerGazeteciler Birliği’nden Ortak Mitinge Katılım Çağrısı

Gazeteciler Birliği (KTGB), Çözüm ve Barış Platformu’nun PEO sendikasıyla birlikte yarın akşam  ara bölgedeki Çetinkaya sahasında düzenleyeceği çok toplumlu ortak mitinge  mitinge tüm Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gazetecileri davet etti. KTGB Başkanı Sami özuslu yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs sorunu belki de en kritik dönemlerinden birini yaşarken gazeteciler olarak sürece destek belirtmek üzere mitingde olacaklarını ifade etti. Özuslu, Kıbrıslı Türk gazeteciler olarak artık çözümsüzlüğün değil çözümün haberlerini yapmak istediklerini kaydetti. Kıbrıs Türk basın emekçileri olarak artık...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 20, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeteciler Birliği (KTGB), Çözüm ve Barış Platformu’nun PEO sendikasıyla birlikte yarın akşam  ara bölgedeki Çetinkaya sahasında düzenleyeceği çok toplumlu ortak mitinge  mitinge tüm Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gazetecileri davet etti.

KTGB Başkanı Sami özuslu yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs sorunu belki de en kritik dönemlerinden birini yaşarken gazeteciler olarak sürece destek belirtmek üzere mitingde olacaklarını ifade etti.

Özuslu, Kıbrıslı Türk gazeteciler olarak artık çözümsüzlüğün değil çözümün haberlerini yapmak istediklerini kaydetti.

Kıbrıs Türk basın emekçileri olarak artık çözümsüzlüğün değil, çözümün bir parçası olmak istediklerini kaydeden Özuslu, “Bize yakışan budur. İçinde bulunduğumuz coğrafyanın zor koşulları içerisinde barışa varmak zor olsa da, insanlığın en ulvi hedefi olan barış için çaba sarfetmek, yaşadığımız döneme dair en önemli görevlerimizden biridir” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler olarak artık Kıbrıs’ta ulaşılan kalıcı barışın haberlerini yazmak, iletmek ve bunları yorumlamak istediklerini kaydeden Özuslu, “İnanıyoruz ki çözüm ve barış haberlerinin tam zamanıdır” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık