AktüelSanatGAÜ Tiyatro Günleri 12 Mart’ta başlıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk bölümü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen GAÜ 7. Tiyatro Günleri, 12 Mart Perşembe günü “Profesyonel” oyunu ile başlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 5, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk bölümü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen GAÜ 7. Tiyatro Günleri, 12 Mart Perşembe günü “Profesyonel” oyunu ile başlıyor.

GAÜ Drama ve Oyunculuk Bölümü Başkan Yrd. Doç. Dr. Levent Suner konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, oyunların  12 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında, GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de saat 20.00’de gerçekleşeceğini belirtti. 

GAÜ 7. Tiyatro Günleri bünyesinde, 12-13 Mart  Çarşamba-Perşembe “Profesyonel”,  27-30 Mart tarihleri arasında GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü “Yalancı”, 1 Nisan Çarşamba Günü “Lal Hayal” Tiyatrosu, 3 Nisan Cuma Günü “12 Numaralı Adam”, 6 Nisan Pazartesi Günü  “Westend” Tiyatrosu, 8 Nisan Salı Günü “Ivanov” ve 9 Nisan Cuma Günü “İki Bekar”  “adlı oyunların sahne alacağı bildirildi.

Tiyatro Günleri kapsamında; Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Songül Öden , Erkan Kolçak Köstendil, Mert Fırat , Tülin Özen, Tansu Biçer, Emre Kınay ve Evrim Alasya gibi oyuncuların GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de sahne alacağı vurgulandı.

Bu yılki Tiyatro günlerinde, KKTC Telsim ve Dans Fm İletişim Sponsorluğunu, Le Chateau Lambousa Hotel Konaklama Sponsorluğunu üstleniyor.

GAÜ 7. Tiyatro Günleri kapsamında sahnelenecek oyunlar için biletlerin; GAÜ Kampüs Stand, Lefkoşa Monart Gallery Dereboyu ve online olarak bu adres üzerinden satışa sunulduğu ifade edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık