AktüelGazedda'nın GündemiManşetÖzel HaberGAÜ hala maaşları ödeyemiyor, yatırımları yapamıyor

Sık sık maaş krizi ve çalışanlarının maaşlarını yatıramamakla gündeme gelen Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) durumuyla ilgili değişen bir şey yok.  GAÜ çalışanları 2018 Kasım ayından beridir düzenli olarak ödenememekte ve yatırımları yapılamamakta.  Çalışanlar geçtiğimiz yılın Kasım ayından beridir her ay maaşlarının sadece yarısına kadarını ödenebildi. Sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı gibi yatırımları ise yapılmadı.  Hem maddi hem de psikolojik yönden sıkıntılar yaşamaya başlayan GAÜ çalışanları bir yandan çaresizlik içinde beklerken öte yandan hayatlarını idame etmekte...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 25, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Sık sık maaş krizi ve çalışanlarının maaşlarını yatıramamakla gündeme gelen Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) durumuyla ilgili değişen bir şey yok. 

GAÜ çalışanları 2018 Kasım ayından beridir düzenli olarak ödenememekte ve yatırımları yapılamamakta. 

Çalışanlar geçtiğimiz yılın Kasım ayından beridir her ay maaşlarının sadece yarısına kadarını ödenebildi. Sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı gibi yatırımları ise yapılmadı. 

Hem maddi hem de psikolojik yönden sıkıntılar yaşamaya başlayan GAÜ çalışanları bir yandan çaresizlik içinde beklerken öte yandan hayatlarını idame etmekte zorlandıkları gazeddakıbrıs’a ulaşan bilgiler arasında. 

Öte yandan Üniversite’nin el değişme veya sahiplik yapısında değişimler olduğu iddia edilen bilgiler arasında.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft