AktüelGazedda'nın GündemiManşetÖzel HaberGAÜ hala maaşları ödeyemiyor, yatırımları yapamıyor

Sık sık maaş krizi ve çalışanlarının maaşlarını yatıramamakla gündeme gelen Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) durumuyla ilgili değişen bir şey yok.  GAÜ çalışanları 2018 Kasım ayından beridir düzenli olarak ödenememekte ve yatırımları yapılamamakta.  Çalışanlar geçtiğimiz yılın Kasım ayından beridir her ay maaşlarının sadece yarısına kadarını ödenebildi. Sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı gibi yatırımları ise yapılmadı.  Hem maddi hem de psikolojik yönden sıkıntılar yaşamaya başlayan GAÜ çalışanları bir yandan çaresizlik içinde beklerken öte yandan hayatlarını idame etmekte...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 25, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sık sık maaş krizi ve çalışanlarının maaşlarını yatıramamakla gündeme gelen Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) durumuyla ilgili değişen bir şey yok. 

GAÜ çalışanları 2018 Kasım ayından beridir düzenli olarak ödenememekte ve yatırımları yapılamamakta. 

Çalışanlar geçtiğimiz yılın Kasım ayından beridir her ay maaşlarının sadece yarısına kadarını ödenebildi. Sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı gibi yatırımları ise yapılmadı. 

Hem maddi hem de psikolojik yönden sıkıntılar yaşamaya başlayan GAÜ çalışanları bir yandan çaresizlik içinde beklerken öte yandan hayatlarını idame etmekte zorlandıkları gazeddakıbrıs’a ulaşan bilgiler arasında. 

Öte yandan Üniversite’nin el değişme veya sahiplik yapısında değişimler olduğu iddia edilen bilgiler arasında.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık