AktüelEkonomiG20 Öncesi Hamburg’da Binlerce Kişiyle İlk Protesto | Foto | Video

G20 Zirvesi önümüzdeki günlerde Almanya’nın Hamburg kentinde başlayacak. Zirve öncesi Hamburg’da ilk protesto gösterisi düzenlendi. DW Türkçe’nin haberine göre 4 bin kişi, Hamburg merkezinde dünyanın önde gelen ülkelerinin iklim ve ticaret politikalarını protesto etti.   foto: AP   Sadece Hamburg sokakları değil, Alster Nehri de gösteriye sahne oldu. Kanolara binen göstericiler, nehir üzerinde eylem yaptı. Çevre örgütü Greenpeace de kömür yüklü bir gemiye Merkel’in afişini astığı bir eylem gerçekleştirdi.   Kate Brady on Twitter Slogans at...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

G20 Zirvesi önümüzdeki günlerde Almanya’nın Hamburg kentinde başlayacak. Zirve öncesi Hamburg’da ilk protesto gösterisi düzenlendi.

DW Türkçe’nin haberine göre 4 bin kişi, Hamburg merkezinde dünyanın önde gelen ülkelerinin iklim ve ticaret politikalarını protesto etti.

 

Participants of the demonstration G20 Protest Wave gather in front of the city hall in Hamburg, Germany, Sunday, July 2, 2017 to protest againt the upcoming G20 summit on July 7 and July 8, 2017. (Markus Scholz/dpa via AP)

foto: AP

 

Sadece Hamburg sokakları değil, Alster Nehri de gösteriye sahne oldu. Kanolara binen göstericiler, nehir üzerinde eylem yaptı. Çevre örgütü Greenpeace de kömür yüklü bir gemiye Merkel’in afişini astığı bir eylem gerçekleştirdi.

 

Kate Brady on Twitter

Slogans at #G20ProtestWelle 🌎Planet Earth first / Save the climate / Trade = Fair for everyone / Social Justice https://t.co/nC3bbH6lJ7

 

Alman Sendikalar Birliği, Greenpeace ve Oxfam’ın aralarında yer aldığı 12 kuruluşun destek verdiği gösteriler barışçıl bir havada gerçekleşti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkesini küresel iklim anlaşmasından çıkarma kararından bir ay sonra düzenlenen zirveye çevreci örgütlerin eylemlerinin damga vurması bekleniyor.

 

Germany: Thousands protest G20 summit in peaceful march in Hamburg

Thousands of people took to the streets of Hamburg, Sunday, to protest against the G20 summit, which takes place on July 7-8. The protesters marched through the central streets of the German city with banners and flags demanding the summit’s cancellation.

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel zirve öncesi yaptığı açıklamada, G20 Zirvesi’nde sadece ekonomik büyüme konusunun ele alınmayacağını söyledi. Merkel, kaynak kullanımı ve gelir dağılımı gibi başlıkların da masada olacağını belirtti.

G20 için yoğun güvenlik önlemi

 

Protestwelle gegen den G20 Gipfel

 

Alman güvenlik güçleri, G20 Zirvesi için yoğun güvenlik önlemi almış durumda. 7-8 Temmuz’daki zirve boyunca Hamburg’un bazı bölümleri, eylemcilere kapalı olacak.

 

Germany: Police crackdown on G20 protest camp in Hamburg

One person was arrested and at least three people injured when police carried out an operation to dismantle the tents of anti-G20 activists in Hamburg, Sunday. Mandatory credit: @MumSec Video ID: 20170703 005 Video on Demand: http://www.ruptly.tv Contact: [email protected] Twitter: http://twitter.com/Ruptly Facebook: http://www.facebook.com/Ruptly

 

G20 Zirvesi boyunca yaklaşık 30 farklı eylem düzenlenmesi bekleniyor.

Göstericiler G20 karşıtı gösterilere katılmak için Hamburg’da kamp kurarken, zirve boyunca düzenlenecek eylemlere 100 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor.

 

Deutschland Hamburg - G20 Proteste

 

Zirve boyunca 21 bin polis Hamburg’da güvenliği sağlamak için mesai yapacak. 3 bin 800 polis ise havalimanı ve tren istasyonlarının güvenliğinden sorumlu olacak.

Zirveye ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aralarında olduğu dünyanın önde gelen 20 ekonomisinin lideri katılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık