AktüelEkolojiFransız Parlamentosu’nda konuşan Greta: Bilimi dinlemek zorundasınız

Thunberg, aşırı sağcılar tarafından boykot edilen konuşmasında kendisiyle dalga geçen Fransız milletvekilerine, “Bizi dinlemek zorunda değilsiniz ama bilimi dinlemek zorundasındasınız” yanıtını verdi. Milletvekillerine ‘iklim değişikliğinin temelindeki bilimsellikte birleşme’ çağrısı yapan Thunberg, muhafazakâr Cumhuriyetçiler’den ve Marine Le Pen’in aşırı sağcı partisi Ulusal Cephe’den milletvekilleri tarafından boykot edildi. Kendisi gibi çocukların iklim değişikliği ile ilgili siyasetçileri rahatsız edecek şeyler söylemeye cesaret edebildikleri için ‘kötü çocuklar’ olarak kabul edildiklerini söyleyen Thunberg, şöyle devam etti: “Sadece rakamları paylaştığımız için, bu bilimsel verileri, tahmin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 26, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Thunberg, aşırı sağcılar tarafından boykot edilen konuşmasında kendisiyle dalga geçen Fransız milletvekilerine, “Bizi dinlemek zorunda değilsiniz ama bilimi dinlemek zorundasındasınız” yanıtını verdi.

Milletvekillerine ‘iklim değişikliğinin temelindeki bilimsellikte birleşme’ çağrısı yapan Thunberg, muhafazakâr Cumhuriyetçiler’den ve Marine Le Pen’in aşırı sağcı partisi Ulusal Cephe’den milletvekilleri tarafından boykot edildi.

Kendisi gibi çocukların iklim değişikliği ile ilgili siyasetçileri rahatsız edecek şeyler söylemeye cesaret edebildikleri için ‘kötü çocuklar’ olarak kabul edildiklerini söyleyen Thunberg, şöyle devam etti: “Sadece rakamları paylaştığımız için, bu bilimsel verileri, tahmin edilemeyecek ölçüde nefret ve tehdide maruz kalıyoruz. Milletvekilleri ve gazeteciler bizimle dalga geçiyor, hakkımızda yalan söylüyor.”

Açık Radyo’da yayınlanan konuşmayı dinlemek için

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık