AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaFransa’da Sarı Yeleklilerin zaferi

Fransa’da protestolara neden olan akaryakıt zammı geri çekilecek. Zammın iptal edileceğini haberini ilk olarak Fransız haber ajansı AFP ve Reuters haber ajansı hükümet kaynaklarına dayandırarak duyurdu. Daha sonra Fransa Başbakanlık Ofisi, başbakan Edouard Philippe’in zamlarının geri çekileceğini açıklayacağını bildirdi. Başbakanlık açıklamasında Phillippe’in eylemcilerle bugün gerçekleştirmesi beklenen toplantıyı iptal ettiği bilgisi yer aldı. ‘Jest’ geliyormuş Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, başbakanın gelecek günlerde ‘güçlü ve uzlaştırıcı bir jest’ yapacağını söyledi. Fransa’da çevreci politikalar kapsamında yapılan akaryakıt zammı, ülkedeki farklı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 4, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Fransa’da protestolara neden olan akaryakıt zammı geri çekilecek.

Zammın iptal edileceğini haberini ilk olarak Fransız haber ajansı AFP ve Reuters haber ajansı hükümet kaynaklarına dayandırarak duyurdu.

Daha sonra Fransa Başbakanlık Ofisi, başbakan Edouard Philippe’in zamlarının geri çekileceğini açıklayacağını bildirdi.

Başbakanlık açıklamasında Phillippe’in eylemcilerle bugün gerçekleştirmesi beklenen toplantıyı iptal ettiği bilgisi yer aldı.

‘Jest’ geliyormuş

Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, başbakanın gelecek günlerde ‘güçlü ve uzlaştırıcı bir jest’ yapacağını söyledi.

Fransa’da çevreci politikalar kapsamında yapılan akaryakıt zammı, ülkedeki farklı kentlerde 100 binin üzerine eylemci tarafından protesto edilmişti.

Kendilerine ‘Sarı Yelekliler’ adını veren grup, zamların geri çekilmesi talebiyle eylem yaparken Fransa sokakları şiddete sahne olmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık