AktüelEkonomi PolitikPolitikaFransa’da benzin zammı isyanı

Fransa’da 2018 yılı içerisinde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından sokağa çıkan protestocular ülkedeki 3 benzin deposuna ulaşımı kapattı. İçişleri Bakanlığı 17 Kasım’dan bu yana devam eden protestolarda 400’den fazla kişinin yaralandığını duyurdu. Fransa’da 17 Kasım’dan bu yana devam eden petrol fiyatlarındaki artışa tepki gösteren protestocular, üç benzin deposuna ulaşımı engelledi. Total şirketinin sözcüsü, depolardan Rennes ve Fos-sur-Mer’de yer alan ikisinin Total tarafından işletildiğini açıkladı. La Rochelle’de yer alan benzin deposu ise başka bir şirket tarafından...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon
Fransa’da 2018 yılı içerisinde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından sokağa çıkan protestocular ülkedeki 3 benzin deposuna ulaşımı kapattı. İçişleri Bakanlığı 17 Kasım’dan bu yana devam eden protestolarda 400’den fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

Fransa’da 17 Kasım’dan bu yana devam eden petrol fiyatlarındaki artışa tepki gösteren protestocular, üç benzin deposuna ulaşımı engelledi.

Total şirketinin sözcüsü, depolardan Rennes ve Fos-sur-Mer’de yer alan ikisinin Total tarafından işletildiğini açıkladı.

La Rochelle’de yer alan benzin deposu ise başka bir şirket tarafından işletiliyor.

Fransa’daki protestolar 2018 yılında mazot fiyatına toplam yüzde 23, benzin fiyatına toplam yüzde 15 zam yapılmasıyla birlikte tetiklendi.

Fransa İçişleri Bakanlığı, protestolarda 400’den fazla kişinin yaralandığını açıklandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık