EkonomiFransa, İtalya ve Kıbrıs’tan Doğu Akdeniz’de askeri tatbikat

Fransa, İtalya ve Kıbrıs Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz'de askeri tatbikat başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs açıklarında yapılan tatbikata Fransa, İtalya ve Kıbrıs’tan savaş gemileri katıldı. Gemilere savaş helikopterleri de eşlik etti. Kıbrıs Savunma Bakanlığı tarafından basına dağıtılan fotoğraflarda Fransız ve İtalyan gemilerin fotoğraflarına geniş yer verildi. Kıbrıs Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tatbikatta, ekiplerin operasyonel kapasitelerini iyileştirmeyi amaçlayan manevralar gerçekleştirdi. İletişim ve anlayış düzeyi arttırdı. İşbirliği ruhu teşvik edildi” denildi. 

‘Türkiye’ye mesaj verildi’

Kıbrıs medyası, tatbikatla yayınladıkları haberlerde, egemenlik haklarına yönelik adımlara karşı kararlılık mesajı verildiğini yazdı. Medyada çıkan bir haberde, “Tatbikatla, Akdeniz’de ve Orta Doğu bölgesinde istikrar ve güvenlik iklimini korumak amaçlı bir mesaj gönderildi” ifadelerine yer verildi.

İtalyan Gazetesi La Repubblica’ya konuşan İtalyan yetkilisi tatbikat öncesinde, “Ankara’ya mesaj açıktır; bayrağımızı göstermemiz gerekiyorsa hazırız” demişti.

Üçlü tatbikatın son aşamasının yarın da devam edeceği bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık