PolitikaFransa Cumhurbaşkanı Hollande Kıbrıs’a Geliyor

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande 9 Aralık’ta Kıbrıs’ı ziyaret edecek. Kıbrıs’ın güneyinde Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Twitter hesabına “Fransa Cumhurbaşkanı 9 Aralık’ta Kıbrıs’ta olacak” yazarak ziyareti duyurdu. KHA’nın haberine göre daha önce, Yunanistan Başbakanlık Ofisinden Başbakan Alexis Tsipras’ın Abu Dabi’de Hollande ile yaptığı görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Hollande’ın yakında Kıbrıs’a yapacağı ziyaret ışığında iki liderin Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasını memnunlukla karşıladıklarını ve konu üzerindeki gelişmeleri ele aldıkları” belirtildi. Açıklamada ayrıca bu çerçevede Kıbrıs sorununun Türkiye-AB ilişkilerindeki öneminin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande 9 Aralık’ta Kıbrıs’ı ziyaret edecek.

Kıbrıs’ın güneyinde Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Twitter hesabına “Fransa Cumhurbaşkanı 9 Aralık’ta Kıbrıs’ta olacak” yazarak ziyareti duyurdu.

KHA’nın haberine göre daha önce, Yunanistan Başbakanlık Ofisinden Başbakan Alexis Tsipras’ın Abu Dabi’de Hollande ile yaptığı görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Hollande’ın yakında Kıbrıs’a yapacağı ziyaret ışığında iki liderin Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasını memnunlukla karşıladıklarını ve konu üzerindeki gelişmeleri ele aldıkları” belirtildi.

Açıklamada ayrıca bu çerçevede Kıbrıs sorununun Türkiye-AB ilişkilerindeki öneminin ve Ankara tarafından saldırgan söylemlere son verilmesinin gerekliliğinin altının çizildiği vurgulandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık