AktüelDünyaFransa Akdeniz’e savaş gemisi gönderiyor

Fransa, Paris'te 132 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırılar sonrası Doğu Akdeniz'deki askeri varlığını arttırıyor. Fransa, uçak gemisi "Charles de Gaulle"ü 26 jetle birlikte bölgeye gönderecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Paris’teki terör saldırılarının ardından Fransa hükümeti uçak gemisi “Charles de Gaulle”un Basra Körfezi yerine Doğu Akdeniz’e sevk edileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı François Hollande hafta başında parlamentoda yaptığı konuşmada “Charles de Gaulle” adlı uçak gemisinin perşembe günü bölgeye hareket edeceğini ve böylece Fransa’nın hareket kabiliyetinin üç katına çıkacağını söyledi.

“Charles de Gaulle”de 26 savaş uçağı bulunuyor.

Suriye’deki IŞİD mevzilerini bombalamak üzere Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün’de de 12 savaş uçağı üslendiren Fransa’nın sorti sayısını arttırması bekleniyor.

Uçak gemisinin Doğu Akdeniz’de üslendirilmesiyle savaş uçakları ile operasyon bölgesi arasındaki mesafe kısalmış olacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..